Jdi na obsah Jdi na menu
 


TŘEZALKOVÁ PROHŘÍVACÍ A UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ RUKOU

Zahřejte se Třezalkou.


TŘEZALKA TEČKOVANÁ - bylina sv. Jana 

Olej sv. Jana


Třezalka tečkovaná je velmi významnou bylinkou lidového léčitelství se silným účinkem na náš organismus. Její léčivá působení jsou známá již po mnoho generací .Léčivá sláva třezalky sahá až do starého Řecka. Středověký reformátor medicíny Paracelsus ji uvádí jako nejlepší lék světa. I dnes nachází široké uplatnění a její vynikající vlastnosti můžeme právem označit za výjimečné. Její účinná látka hypericin podporuje dýchání buněk, čímž zlepšuje látkovou přeměnu a prospívá všem orgánům těla.
Zevně slouží jako tzv. Janův olej .
Podle nalezených záznamů se třezalka používá pro léčení nejméně 2500 let.


Působí protizánětlivě, pokožku dezinfikuje a zároveň i zjemňuje a zklidňuje. Napomáhá hojení kožních onemocnění, drobných ran, pohmožděnin, odřenin a popálenin. Má antidepresivní účinky a výrazně ovlivňuje tělesný a duševní stav. Sluneční síla, kterou květy předaly do oleje dokáže zlepšit náladu, zejména v zimním pobdobí. Uvolňuje svalové a energetické blokády  V péči o namožené a bolavé svaly pomáhá znovu nabýt sílu a vnitřní pohodu. Při masáži má optimální prokrvující a a zahřívací efekt.
Je vyroben pouze z květů tradičním způsobem. Květ třezalky vlastnoručně sbírám v chráněné krajinné oblasti Litovelského Pomoraví a v čistém prostředí poblíž Svatého Jana pod Skalou v srdci národní přírodní rezervace Karlštejn a to v době příznivého postavení měsíce a je vyluhován výhradně přirozeným slunečním svitem. Získaný olej má sytě rudou barvu a příjemné aroma. Vůně je způsobena třezalkovou silicí.

 

 

trezalka.jpg

Důležitá upozornění

• Zvláště lidem se světlou pletí se po masáži třezalkovým olejem nedoporučuje vystavovat záda slunci nebo UV paprskům v soláriu. Třezalka je fotosensitivní.

• Třezalka je velmi silné přírodní antidepresivum. Její použití není slučitelné s některými léky užívanými při depresích. V takovém případě mě prosím informujte a vybereme jiný olej.

 

sber-trezalky.jpg