Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEDITAČNÍ HLADINA ALFA V KOSMETICE

10. 12. 2017

meditacni-kosmetika.jpg

 

Co to je alfa hladina?
Alfa hladina nastupuje už v oblasti vědomí, ale odpovídá snovému stavu, blíží se tak k oblasti podvědomí. V této hladině odpočíváme a nezabýváme se soustředěným myšlením. Je to tedy stav, ve kterém se cítíme uvolněně, naše představy a sny dostávají konkrétní podobu. Naše tělo i mysl necítí žádné napětí, jen pohodu a klid. Když se náš mozek dostane do tohoto stavu, zpomalí se, je schopen si více pamatovat, vnímat a otevírá se nám cesta do našeho podvědomí. Zde sídlí také všechny negativní myšlenky, zážitky a návyky, které ovlivňují kvalitu našeho života. Ve stavu alfa dochází ke komunikaci s naším podvědomím.

Pomocí něj můžeme posilovat imunitu, sebevědomí, intuici, tvořivost, pozitivněji myslet a v neposlední řadě se rychleji uzdravovat, a dokonce předcházet nemocím. Dochází v něm k posílení a regeneraci všech životních funkcí organismu.
V tomto relaxovaném stavu se rychleji učíme, lépe si pamatujeme a soustředíme se. Souvisí s ním i tzv. mimosmyslové vnímání. Jedná se o telepatii, pro nás zní možná přijatelněji „šestý smysl“. Každý z nás nejspíš zažil někdy pocit, že má tušení, co se stane. Výzkumy ukazují, že všichni máme telepatické schopnosti, jen s rozdílným stupněm jejich rozvoje.

Pokud dokážeme mozek „přeprogramovat“, můžeme se zbavit toho, co ve svém životě nechceme, a naopak do něj lze „přitáhnout“ všechno, co si v něm přejeme. Hladina alfa je k přeprogramování nanejvýš vhodná. Můžeme změnit naše zažité modely chování, situace a spojit se se svým skutečným já.

V tomto relaxovaném stavu se rychleji učíme, lépe si pamatujeme a soustředíme se. Souvisí s ním i tzv. mimosmyslové vnímání. Jedná se o telepatii, pro nás zní možná přijatelněji „šestý smysl“. Každý z nás nejspíš zažil někdy pocit, že má tušení, co se stane. Výzkumy ukazují, že všichni máme telepatické schopnosti, jen s rozdílným stupněm jejich rozvoje.

V hladině alfa se nacházíme těsně před usínáním, hned po probuzení, když se zahledíme do prázdna, lidově řečeno „zasníme se“, pomocí meditace nebo když se cíleně koncertujeme. Někdy se v tomto stavu nacházíme, aniž bychom si to uvědomovali. Provází nás příjemný pocit nebo prožitek (například při poslechu hudby, četbě, při sledování dobrého filmu, televize či divadelního představení).
Alfa stav je tedy relaxovaný stav těla i mysli, při plné bdělosti vědomí. Mozkové vlny se zpomalí a dochází k propojení obou dvou hemisfér. Důsledkem je, že mozek pracuje efektivněji a naše tělo i psychika se nacházejí v relaxovaném stavu.

Dobré je vědět, že existují způsoby, jak využít dary, kterými nás všechny obdařila matka příroda. Alfa stav k nim rozhodně patří. Je to nástroj k ovládání svých emocí, myšlenek, zklidnění napětí, zmírnění pocitu únavy a celkově ke zvýšení výkonnosti. V této hladině cokoliv co uložíte do duše, tak tam zůstane a zrealizuje se. Vaše rušivé myšlenky zmizí a vaše duše se otevře, uvolní a zklidní.

Každou řízenou meditaci v hladině Alfa vedu intuitivně, konkrétním přítomným okamžikem.

 

             meditacni-kosmetika..jpg